Kortek KT-2001SF Monitor Repair Kit
HomeStore
The Story
This high quality cap kit for the Kortek KT-2001SF includes:
Qty - Capacitor Value
5x - 1 uF at 50 V
1x - 4.7 uF at 50 V
2x - 10 uF at 50 V
1x - 33 uF at 25 V
1x - 33 uF or 47 uF at 50 V
1x - 100 uF at 16 V
1x - 220 uF at 16 V or 25 V
1x - 470 uF at 16 V or 25 V
2x - 470 uf at 25 V
1x - 2.2 uF at 250 V
1x - 3.3 uF at 160 V
3x - 10 uF at 160 V or 200 V
1x - 10 uF at 250 V
1x - 100 uF at 160 V
Description
Qty - Capacitor Value
5x - 1 uF at 50 V
1x - 4.7 uF at 50 V
2x - 10 uF at 50 V
1x - 33 uF at 25 V
1x - 33 uF or 47 uF at 50 V
1x - 100 uF at 16 V
1x - 220 uF at 16 V or 25 V
1x - 470 uF at 16 V or 25 V
2x - 470 uf at 25 V
1x - 2.2 uF at 250 V
1x - 3.3 uF at 160 V
3x - 10 uF at 160 V or 200 V
1x - 10 uF at 250 V
1x - 100 uF at 160 V