JST B14B-PH-K-S 14-Pin 2mm Connector Header
HomeStore
The Story
Technical Specifications
  • 14 positions, 2.0mm pitch spacing
  • Through-hole vertical mounting
  • Current rating: 2A (AWG#24 wire)
  • Voltage rating: 100V
  • Crimp style, thin profile design
  • Top entry and side entry compatible
  • Disconnectable type for easy maintenance
Arcade & MAME Compatibility
Why Choose JST Connectors
Download Technical Data Sheet
Description
Technical Specifications
  • Voltage rating: 100V
Arcade & MAME Compatibility
Why Choose JST Connectors
Download Technical Data Sheet
JST B14B-PH-K-S 14-Pin 2mm Connector Header | Paradise Arcade Shop